Podpora dlouhodobé terapeutické péče

Podpora dlouhodobé terapeutické péče

Pěstounské centrum na přelomu loňského roku rozšířilo svou odbornou pomoc pro pěstouny a jejich děti, které mají pěstouni v náhradní rodinné péči. Pomoc probíhá od prosince díky projektu Podpora dlouhodobé terapeutické péče.

Projekt řeší problém nedostupné odborné péče pro rodiny s dětmi s vývojovou poruchou, která se týká citových vazeb k matce či jiné osobě.

„Poruchy attachmentu, jak se jim odborně říká, vznikají v raném vývoji u dětí zejména do tří let, které neměly dostatečnou péči jedné osoby. Jde o děti zneužívané, týrané, odložené do ústavní výchovy. Tyto děti končí zpravidla v náhradní rodinné péči. Poruchy attachmentu ovlivňují způsob chování dětí a vyžadují rozdílný přístup a terapeutickou práci celé rodiny,“ vysvětluje vedoucí centra Jana Glaserová.

Zapojení do projektu řeší také jednu zásadní věc, a to nedostatek terapeutů se zaměřením na problematiku poruch attachmentu. Proto v rámci projektu absolvují pracovnice centra a dva externí terapeuti specializované výcviky, aby mohli společně provozovat zmíněné terapeutické práce s celou rodinou. Díky nim totiž dochází k začleňování postižených dětí do běžného života.

Loga EU a MPSVÚdaje o projektu:
Registrační číslo projektu: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0009712
Název projektu: Podpora dlouhodobé terapeutické péče
Výše dotace: 2.200.250 Kč, z toho 85 % z Evropského sociálního fondu a 15 % ze státního rozpočtu ČR
Realizace: od 1.12.2018 – 30.11.2021

Tříkrálová sbírka 2023
Podpořte nás